Ēku vēsture

Muzeja mājvieta — ēka Antonijas ielā 1, Rīgā — būvēta kā krāšņs ģimenes savrupnams. Taču vēl pirms Otrā pasaules kara nama saimnieks Rodrigo Vilhelms  Elsens to izīrējis Lietuvas un Beļģijas vēstniecībai.

Padomju vara ēku nacionalizēja, un uzreiz pēc kara tajā atradās Latvijas Komjaunatnes Centrālkomiteja. Latviešu strēlnieks un ievērojams Padomju Latvijas funkcionārs, vēlāk Dabas muzeja direktors Vilis Krūmiņš panāca ēkas nodošanu muzejam, un kopš tā laika ēkas četrus stāvus un pagrabu aizņem muzeja kolekcija.

Eklektisma stila nams celts 1879. gadā pēc ievērojamā 19. gadsimta arhitekta Heinriha Kārļa Šēla projekta. Šēls ir autors vairāk nekā 40 ēkām Rīgas vēsturiskajā centrā un ārpus tā.

Arī Farmācijas muzejs Vecrīgā, Riharda Vāgnera ielā 13, atrodas kādreizējā dzīvojamā namā. Ēka celta 18. gadsimta vidū un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. 19. gadsimtā te mitinājies kariešu meistars, kas namu apdarinājis ar rokoko stila portālu un durvju komplektu. Padomju laikā ēkā bijuši komunālie dzīvokļi, taču kopš 80. gadu beigām tajā atrodas alķīmiķa laboratorija, dziednieces namiņš un melnā pirts, bet iekšpagalmā zaļo ārstniecības augu dārzs.

FacebookTwitter