Aptiekas dārzs Farmācijas muzejā

Aptiekas dārzs Farmācijas muzejā

Izzini dabu caur ārstniecības augiem 01.06.2022 - 30.09.2022

Farmācijas muzeja ēka ar rokoko stila portālu un durvju kompleksu ir nozīmīgs 18. gs. arhitektūras piemineklis ar tam raksturīgu četrstūra apbūvi un iekšpagalmu. Pašlaik muzeja pagalmā mājvietu radis jaunizveidotais Aptiekas dārzs.

Pirmās organizētās augu audzēšanas vietas senatnē bija klosteru dārzi, kuros galvenokārt audzēja svētos augus, kā, piemēram, pētersīļus, salvijas, baldriānu un piparmētras. Aptiekas dārzi kalpoja dziedniecības augu ieguvei, un to uzdevums bija nodrošināt aptiekas ar vietējiem ārstniecības augiem. 

Farmācijas muzeja Aptiekas dārzs ir mūsdienu interpretācija, un tas ir pielāgots apmeklētāju ērtībām. Apskatāmi gan vietējie, gan dažādām leģendām apvīti svešzemju augi, kā arī indīgie augi. Šeit var klātienē iepazīt ap 100 ārstniecības augu, tostarp deviņus kokaugus – sēdziedu akantopanaksu, gludo korinti, plūmjlapu aroniju, parasto kizilu, trīslapu ptēleju, parasto pīlādzi, parasto irbeni, parasto bārbeli un parasto kadiķi.

Dārza mērķis nav atspoguļot senos aptieku dārzu veidošanas principus vai radīt ko autentisku, bet gan sniegt estētisku baudījumu un ieskatu to augu daudzveidībā, ko izmanto farmācijā un tautas medicīnā. Dārzs piedāvā harmonisku telpu ārstniecības augu izzināšanai, piešķirot tiem nozīmi mūsdienu cilvēka ikdienā.

Individuāla Aptiekas dārza apskate klātienē iespējama, iegādājoties muzeja apmeklējuma biļeti. Skolēnu grupas aicinātas to izzināt ārstniecības augu muzejpedagoģiskās programmas “Spēles apburtajā dārzā” ietvaros.

Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pieteikties un sīkāku informāciju var iegūt zvanot uz tel. 67213008 un rakstot uz e-pastu farmacijasmuzejs@mvm.gov.lv

20210923 1250381
FacebookTwitter