Atpakaļ

Covid-19 kolekcija

Mēris, holēra, bakas, spāņu gripa, poliomielīts, masalas — Covid-19 pandēmija nebūt nav pirmā lielmēroga sērga pasaules vēsturē, taču šoreiz cilvēces rīcībā cīņai pret vīrusu ir inovatīvas tehnoloģijas un attīstīta zinātniskā izpēte.

Lai gan Covid-19 pandēmija ir pavisam nesena realitāte, Muzejā jau savākts iespaidīgs liecību krājums: dezinfekcijas līdzekļi, sejas vairogi un maskas, dažādi informatīvi un ilustratīvi materiāli. Tie ir nozīmīgi ne tikai nākamajām paaudzēm, bet arī mums pašiem — sarežģītā un pasauli transformējošā procesa dalībniekiem.

Slimību profilakses un kontroles centra informatīvais materiāls "Ievēro Covid-19 piesardzības pasākumus!", 2020.

Sejas maska, 2020.

Sejas maskas kļuvušas par vienu no 2020. gada spilgtākajiem simboliem. To valkāšana un arī ražošana Latvijā ir jaunums — vairākiem uzņēmumiem tā ļāva pārprofilēties un pārvarēt krīzi, kā arī izmēģināt jaunas tehnoloģijas.

"Shield48" sejas vairogs, 2020.

Viens no veidiem, kā Covid-19 izraisītājs — koronavīruss SARS-CoV-2 — iekļūst cilvēka organismā, ir caur acīm, pieskaroties un berzējot tās. Tāpēc Latvijas uzņēmums “Shield48” sadarbībā ar infektologiem radījis sejas vairogu, kas atbilst starptautiska līmeņa drošības un kvalitātes standartiem.

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?