Atpakaļ

Iļjas Mečņikova memoriālā kolekcija

Biologa un Nobela prēmijas laureāta Iļjas Mečņikova kolekciju pēc zinātnieka nāves izveidojusi viņa sieva māksliniece Olga Mečņikova. Kolekcijas veidošanās process ir bijis visai sarežģīts, tā ceļojusi no Maskavas uz Parīzi un atpakaļ, nomainījusi vairākus turētājus un Muzejā nokļuvusi 1975. gadā.

Mečņikova kolekcijā ietilpst gan paša zinātnieka publicētie darbi dažādās valodās, grāmatas par viņu, citu zinātnieku darbi, daiļliteratūra un notis, zinātnieka piezīmju grāmatiņas un pētījumu protokoli, manuskripti, lekciju materiāli, pieraksti par ekspedīciju Kalmikijas stepēs, novērojumu pieraksti par paša slimības norisi, gan Mečņikova sarakste, diplomi, apsveikumi un citi dokumenti. Kolekcijā ir arī vairāki Mečņikova portreti un pat Nobela prēmijas laureāta zelta medaļa, kuru viņš ieguva 1908. gadā kopā ar Paulu Ērlihu par pētījumiem imunoloģijā.

Iļjas Mečņikova portreta glezna. Viņš ir apsēdies uz krēsla un atspiedis elkoni uz tā aizmugures, puspagriezies skatās taisni.

Nobela prēmijas laureāta Iļjas Mečņikova (1845–1916) portrets. Autore Olga Mečņikova, 1912. gads. Audekls, eļļa, 60,0x73,0 cm.

12 petri trauciņi piepildīti ar matiem, kuri ir brūnā krāsā. Virsu papīra šiltes ar datumiem, kuri uzrakstīti ar rakstāmmašīnu.

Nobela prēmijas laureāta Iļjas Mečņikova (1845–1916) mati. Ievietoti 26 traukos no 1903. līdz 1913. gadam.

Maza, kvadrātaina un caurspīdīga stikla tintnīca ar dekoratīvu, metāla vāciņu, kurš ir apļa formā.

Kristāla tintnīca. 19. gadsimta beigas. Piederēja Iļjam Mečņikovam.

Medikamenta iesaiņojuma kastīte gaiši, gaiši brūnā krāsā. Tās malas rotā dekoratīvs zīmējums ar augiem. Virsū rakstīts nosaukums krievu valodā ar dekoratīviem burtiem. Blakus atrodas mazs cilindrs ar plācenīšiem.

Medikamenta iesaiņojums “Кефирныя Лепешки Фридриха Лейцмань” (Fridriha Leicmana kefīra plācenīši). Maskava, 1910. gadi. Ražots uzņēmumā “A. Žako”.

Brūna, taisnstūraina kārba no metāla, kurai pa virsu ir nobružāta produkta informācijas šilte.

Kārba “Comprimes de Lactobacilline Le Ferment”. Parīze, 20. gadsimta sākums.

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?