Atpakaļ

Medikamentu kolekcija

Kolekcijā pārstāvēti gan pasaulslavenu Eiropas farmācijas uzņēmumu, gan Latvijas lielo ražotāju un mazu aptieku izgatavotie medikamenti, pat medicīnas studentu vāktās drogas un herbāriji, atainojot tik daudzveidīgo ārstniecības līdzekļu pasauli.

Kolekcijā ir “Merc”, “Bayer”, “Boehringer Ingelheim”, “Novartis”, “Roche” un citu nozīmīgu farmācijas kompāniju ražojumi. Arī Latvijas farmakoloģijas vēsture ir plaši pārstāvēta, sākot no pirmās ķīmiski farmaceitiskās laboratorijas 20. gadsimta sākumā un pirmajiem rūpnieciskajiem ražotājiem “Medfro” un “Farmazāns” līdz mūsdienu uzņēmumiem “Grindeks”, “Olainfarm” un Rīgas farmaceitiskā fabrika.

Attēls ar aptiekas stāvtrauku. Tas ir no brūna koka un tam virsū ir uzgleznota ilustratīva, informatīva šilte ar to, kas traukā atrodas.

Aptiekas stāvtrauks. 18. gadsimta beigas/19. gadsimta pirmā puse. Apgleznots koks.

Serumu un vakcīnu komplekta attēls. Visas pudelītes stāv iekš lielas, zilas kastes, katra savā nodalījumā.

Serumu un vakcīnu komplekts. Vācija, 20. gadsimta 20. gadi.

Zila stikla pudelīte piepildīta ar eļļu. Tai vāciņš ir apsiets ar kādu drānu vai papīru un lentu. Pudelei virsū ir ilustratīva šilte ar rozmarīna un Heine & Co. A. G. Leipzig uzrakstiem.

Rozmarīna eļļa. Vācija, Leipciga, 20. gadsimta sākums.

Medikamenta kastīte. Tā ir melna, garenāka taisnstūra formā. Pa virsu ir  zaļa šilte un Myosalvarsan uzraksts, kā arī medikamenta informācija.

Medikaments “Myosalvarsan”. Vācija, 20. gadsimta 20.–30. gadi.

Balti porcelāna trauki. Tie ir garas cilindra formas ar trīsstūrveida vākiem un bumbiņu augšā, kā rokturi. Tiem virsū ir uzraksts Suvorova Aptieka un ģērbonis.

Dekoratīvi trauki no Suvorova aptiekas (1830–1944) Rīgā.

Attēls ar trim dažādiem iepakojumiem ar produktiem iekšā. Zaļa kastīte ar sāli un dzeltena kaste ar pastilām, un tām blakus zila pudelīte ar koka korķi. Visām virsū ir Višī ilustrācijas un apdruka.

Dažādu ražotāju sāls, minerālpastilas un tabletes no Višī kūrorta Francijā. 20. gadsimta pirmā puse.

Koka skapis ar stikla cilindriem, kuros ir dažādi herbālie preperāti. Katram cilindram ir redzama maza papīra šilte ar preperāta informāciju virsū.

Drogas stikla cilindros. 20. gadsimta 30. gadi.

Koka ceļojošās aptiekas kaste. Tajā ir daudz un dažādas stikla burciņas, kuras piepildītas ar preperātiem. Burciņām virsū ir uzraksti ar preperātu nosaukumiem.

Mājas un ceļojumu aptieciņa. 19. gadsimts.

Seši stikla cilindri un burciņas ar šķiedru preperātiem. Katram preperātam virsū ir redzama maza papīra šilte ar tā informāciju.

Lūksnes šķiedras stikla cilindros. 20. gadsimta 30. gadi.

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?