Atpakaļ

Covid-19 liecību komplektēšana: pieredzes apmaiņa

Seminārs

25.10.2022.

2022. gada 25. oktobrī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā norisināsies seminārs “Covid-19 liecību komplektēšana: pieredzes apmaiņa”. Seminārā uzstāsies Latvijas mantojuma un pētniecības institūciju, kā arī sabiedrisko mediju pārstāvji, lai dalītos pieredzē par pandēmijas laika dokumentācijas iekļaušanu savās kolekcijās un arhīvos. Visplašāk seminārā būs pārstāvēta muzeju nozare.

Covid-19 pandēmijas ietekme uz pasaules ekoloģiju, ekonomiku, sadzīvi, veselību, darba organizāciju, izglītību, zinātni, kultūru un citām nozarēm vēl tiek pētīta. Taču empīriskā līmenī jau tagad var apgalvot, ka tā ir būtisku pārmaiņu indikators. Kopš vīrusa izplatības sākuma 2019. gada nogalē līdz nesenam laikam, kad uzmanības fokuss novirzījies globālu ģeopolitisko norišu virzienā, publiskā un privātā telpa nav varējusi ignorēt aktualitātes, kas ar to saistītas.

Kādas liecības nākotnē saglabāsies par pandēmijas laiku, lielā mērā ietekmē sabiedrisko mediju, arhīvu, muzeju un pētniecības institūciju “šeit un tagad” īstenotās aktivitātes. Saskaņā ar Arhīvu likumu Valsts pārvaldes pastāvīgi glabājamie dokumenti nonāk Latvijas Nacionālajā arhīvā; politiku ieviešanu un to ietekmi ikdienas dzīvē pirmie atspoguļo sabiedriskie mediji. Savukārt muzeju un citu pētniecības institūciju uzdevums ir veikt dažādu priekšmetu un stāstu vākšanu, pārstāvot pēc iespējas plašu un daudzveidīgu sabiedrības grupu intereses.

Seminārā centīsimies atbildēt uz šādiem jautājumiem: kādas liecības līdz šim ir savāktas, kādas tēmas, nozares, sabiedrības grupas un reģioni atspoguļojas šajā vākumā; cik daudzbalsīgs ir savākto materiālu kopums un cik koordinēti norisinās komplektēšanas darbs.

Pandēmijas apkarošanai ieviestie lēmumi radīja spriedzi sabiedriskajā domā, novedot pie sabiedrības šķelšanās. Semināra noslēdzošajā diskusijā pievērsīsimies jautājumam, vai sabiedrības polarizācija atspoguļojas Covid-19 liecību komplektēšanas uzstādījumos un rezultātos. Diskusijas dalībnieki: Arnis Kaktiņš, Pētījumu centrs SKDS; Ilze Ļaksa-Timinska, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts; Anita Meinarte, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs; Dagnija Neimane-Vēvere, Latvijas Sabiedriskie mediji. Diskusijas moderatori: Kaspars Vanags un Daina Auziņa, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs.

 

Semināra programma (latviešu val.)

 

Reģistrācija

Semināra klātienes apmeklējumam lūgums reģistrēties šeit. Vietu skaits ierobežots.

 

Tiešsaiste

Semināram tiešsaistē varēs sekot Medicīnas vēstures muzeja Facebook un Youtube kanālos. Semināra tiešraides translācija notiks ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

Datu apstrāde

Lai nodrošinātu korektu semināra klātienes dalībnieku personas datu apstrādi, informējam, ka seminārā var tikt apstrādāti dalībnieku personas dati – uzņemtas fotogrāfijas, veikts video ieraksts. Jūsu personas dati var tikt izmantoti Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja leģitīmo interešu nodrošināšanai – sabiedrības informēšanai, kā arī muzeja leģitīmo interešu nodrošināšanai komunikācijas, mārketinga un sakaru aktivitātēs (tostarp materiāla sagatavošanai un ievietošanai sociālajos tīklos).

Fotogrāfija ar divām slimnīcas gultām virs kura ir teksts C-19

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?