Izdomā skeletu

Muzejpedagoģiskās nodarbības "Izdomā skeletu" laikā skolēni muzejpedagoga vadībā izstaigā muzeja pamatekspozīciju, īpaši pievēršot uzmanību krājuma priekšmetiem, kas stāsta par cilvēka ķermeņa un tieši skeleta izpētes attīstību dažādos laikmetos. Sarunā ar muzejpedagogu dalībnieki iepazīstas ar cilvēka skeleta uzbūvi un tā galvenajām funkcijām, kā arī pārrunā cilvēka ķermeņa saistību un mijiedarbību ar apkārtējo vidi un citiem dzīviem organismiem.

Nodarbība izstādē "Pēcnāves dzīve"

Izstāde “Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs” atklāj Medicīnas vēstures muzeja veidošanās procesus 20. gs. kultūrvēsturiskajā un politiskajā kontekstā. Nodarbības laikā muzejpedagoga pavadībā skolēni apskata izstādi un veic uzdevumus, kas veicina kritisko domāšanu un iesaista lēmumu pieņemšanā, veidojot kopējo muzejisko priekšmetu top 10.

Ekskursija ar gidu

Muzeja pamatekspozīcija vēsturiski veidota kā pārskats par medicīnas zinātnes sasniegumu vēsturi un izcilām personībām. Tomēr jau Hipokrāta darbos atrodami trīs medicīnas pamatelementi – ārsts, pacients un slimība. Dažādos laikos šiem elementiem piešķirtā nozīme ir bijusi mainīga. Gida stāstījums sniegs dziļāku ieskatu rūpēs par veselību, balstoties muzeja pamatekspozīcijā.

Ceļvedis “Asinsziņa”

Ceļvedis vidusskolēniem, lai individuāli iepazītu muzeja pastāvīgo ekspozīciju un medicīnas zinātni. Ceļvedī atrodamie stāsti un uzdevumi saistīti ar cilvēka asinsrites sistēmu, ļaujot labāk izprast, kā medicīnas zinātnē rodas jaunas zināšanas.

Dzīvs

Istabas teātra komandai rezidējot Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un izzinot muzeja krājuma kolekcijas, pamatekspozīciju un iztēli rosinošus eksponātu stāstus, ir radīts notikums, kas mazus un lielus skatītājus aicinās domāt par dzīvību kā cilvēkā, tā koka lapā un putnā.

Galda spēle IMUNO

Galda spēle IMUNO veidota, lai spēlētāji iepazītos ar imūnsistēmas darbību un uzzinātu par veselīgām izvēlēm, kas var stiprināt imunitāti. Tiek izzināti iekšēji un ārēji faktori, tajā skaitā, cilvēka izvēles, kas ietekmē imunitāti. Spēlētāji iepazīstas ar būtiskiem atklājumiem imunitātes izpētes vēsturē.

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?