Atpakaļ

ESF projekta ietvaros īstenotās programmas

01.01.2020.

Eiropas Savienības Sociālā fonda finansētā projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” Nr. 9.2.4.1/16/I/001 ietvaros 2021. gada laikā muzejs ir īstenojis uztura darbnīcas un izstrādājis galda spēli.

Galda spēle IMUNO

Sadarbībā ar apvienību SIA “Kolektīvs” muzejs izstrādāja lejupielādējamu galda spēli IMUNO, kuras gaitā spēlētāji iepazīst iekšējos un ārējos faktorus, kas ietekmē cilvēka imunitāti, kā arī uzzina par būtiskākajiem atklājumiem imunitātes izpētes vēsturē. Aizraujošā veidā var noskaidrot imunitātes darbības principus un mūsu izvēļu nozīmīgumu tās veidošanā un stiprināšanā. Spēle piemērota spēlētājiem no 7 gadu vecuma un to var bez maksas lejupielādēt muzeja mājas lapā.

Uztura darbnīcas ģimenēm

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs sadarbībā ar SIA “OnPlate” izstrādāja uztura darbnīcas ģimenēm. Darbnīcās interaktīvā veidā ģimenēm tika piedāvāts izzināt vides ilgtspēju un nākotnes pārtiku, sezonālo un reģionālo produktu ietekmi uz veselību un vidi, veselīgu ēdienkarti skolēnam un uztura lomu emocionālās veselības veicināšanā jauniešiem. Projekta ietvaros tik realizētas četras nodarbības.

Eiropas Savienības Sociālā fonda finansētā projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” Nr. 9.2.4.1/16/I/001 ietvaros līdz 2020. gada beigām muzejs ir īstenojis trīs muzejpedagoģiskās programmas:

Muzejpedagoģiskā programma “Alkohola ietekme uz nenobriedušu organismu”

Programmas mērķis ir caur vēsturisko prizmu veicināt izpratni par alkohola iedarbību uz cilvēka organismu, tostarp izprast iespējamos jauna organisma alkohola atkarības riskus, un rosināt skolēnus dzīvot tā, lai nenodarītu kaitējumu veselībai.

Norises vieta: Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja ekspozīcijā Rīgā, Ukrainas neatkarības ielā 1.

Mērķauditorija: 7.–12. klases skolēni.

Pedagoģiskā programma “Tavs veselīgais uzturs”

Programmas mērķis ir caur vēsturisko prizmu veicināt izpratni par veselīga uztura nozīmi ikdienā un rosināt ievērot veselīga uztura principus.

Norises vieta: Farmācijas muzeja ekspozīcijā Rīgā, R. Vāgnera ielā 13.

Mērķauditorija: 5.–8. klases skolēni.

Muzejpedagoģiskā programma “Seksuālā un reproduktīvā veselība”

Programmas mērķis ir veicināt skolēnu zināšanas un prasmes seksuālās un reproduktīvās veselības jomā, sekmējot cieņpilnu un atbildīgu attiecību veidošanu. Programmas uzdevumi ir veicināt izpratni par seksuālās un reproduktīvās veselības nozīmi cilvēka dzīvē, atbildīgu attiecību nozīmi seksuālās un reproduktīvas veselības jomā, kontracepcijas lietošanu, seksuāli transmisīvo infekciju riskiem un profilakses nozīmi, kā arī par aborta medicīniskiem un sociāliem aspektiem.

Programmas norises vieta: izstāde “Seksuālā un reproduktīvā veselība” Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Rīgā, Ukrainas neatkarības ielā 1.

Mērķauditorija: 9.–12. klašu skolēni.

Gorkijas automašīnu rūpnīcā ražotā GAZ-22D ātrās palīdzības automašīnas modeļa makets. Ļeņingrada (Sanktpēterburga), 20.gs 60.tie gadi

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?