Atpakaļ

Ko dzeja 22022. gadā var pastāstīt par cilvēku dzīvi šodien

Jauno dzejnieku lasījums

21.02.2022. - 25.02.2022.

22. februārī pulksten 19.00 tiešsaistē Youtube un Facebook būs skatāms Latvijas Rakstnieku savienības Literārās Akadēmijas Dzejas meistardarbnīcas 2021. gada absolventu lasījums, kas tapis sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. 

Lasījuma sižets norit 22022. gadā, kad cilvēki ir izzuduši un pasauli apdzīvo mašīnas. Ziņkārīgākā no mašīnām ir nokļuvusi Medicīnas vēstures muzejā, lai saprastu, kāda īsti bijusi šī dīvainā būtne – cilvēks. Mašīnai kļuvušas pieejamas deviņas dienasgrāmatas, kas saglabājušās no 20000 gadu senās pagātnes. Šķiet, ka tās rakstījuši dzejnieki. Vai ar šīm piezīmēm būs gana, lai gūtu ieskatu cilvēcībā? Vai, saliekot kopā Medicīnas vēstures muzeja eksponātus, stāstus un dzejoļus, cilvēka attēls izveidosies pietiekami skaidrs? 

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā ne vien notikusi video filmēšana, bet tas bijis arī kā iedvesmas avots, rakstot dzejoļus par cilvēku šī vārda visplašākajā nozīmē. Dzeja ir cieši savijusies ar muzeja dārgumiem, dažbrīd — no tiem cēlusies un ieplūdusi pavisam negaidīti eksistenciālās gultnēs –, un dominēs katra jaunā dzejnieka dienasgrāmatas ierakstā.

Lasījumam tiešsaistē var pieslēgties muzeja un Latvijas Rakstnieku savienības Facebook kontā, kā arī Latvijas Rakstnieku savienības Youtube kanālā.

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?