Atpakaļ

Lekcija

“Sabiedrības iesaistīšana digitālo kolekciju tapšanā: Latviešu folkloras krātuves piemērs”

23.02.2021.

23. februārī plkst. 11:00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs aicina apmeklēt LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta digitālo humanitāro zinātņu grupas vadītājas un vadošās pētnieces Dr. philol. Sanitas Reinsones lekciju “Sabiedrības iesaistīšana digitālu kolekciju tapšanā: Latviešu folkloras krātuves piemērs”. Lekcija notiks zoom platformā.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuves (LFK) digitālais arhīvs garamantas.lv darbojas kopš 2014. gada. Tas veidots kā atvērts digitālais resurss un darbojas arī kā platforma, caur kuru sabiedrība tiek aicināta piedalīties krājuma veidošanā.

Izmantojot digitālajā arhīvā integrētos digitālās līdzdalības (crowdsourcing) un materiālu iesniegšanas rīkus, LFK sadarbībā ar dažādiem partneriem īsteno publiskas iniciatīvas, kas palīdzējušas gan jau esošā krājuma jēgpilnai digitalizācijai, gan arī jaunu kolekciju tapšanai digitālā vidē.

Pēdējos gados īstenoti tādi projekti kā LFK Autobiogrāfiju krājums (www.autobiografijas.lv), Pandēmijas dienasgrāmataswww.vardarbibasarhivs.lv, kā arī www.iesaisties.lv, kas apkopo visas LU LFMI digitālajos resursos īstenotās līdzdalības iniciatīvas.

Lekcijas mērķis ir dalīties pieredzē par digitālu līdzdalības projektu veidošanu, atklāt sastaptās problēmas un gūtās mācības, kā arī reflektēt par ieguvumiem un to, kā digitālās atvērtības un līdzdalības procesā mainās kultūras mantojuma institūcijas un tās lietotāju attiecības.

Lekcija notiek VKKF atbalstīta projekta “Krājuma priekšmets meklē cilvēkstāstu” ietvaros.

Par lektori

Dr. philol. Sanita Reinsone ir LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta digitālo humanitāro zinātņu grupas vadītāja un vadošā pētniece. Līdz 2021. gadam – Latviešu folkloras krātuves digitālā arhīva garamantas.lv vadītāja, kuras pētnieciskās intereses saistītas ar dzīves pierakstīšanas tradīcijām, mutvārdu vēsturi un digitālās līdzdalības praksēm nemateriālā kultūras mantojuma jomā.

Pieteikšanās:

Līdz 22.02., plkst. 12:00, rakstot vineta.blitsone@mvm.lv Vietu skaits ierobežots.

Lekcija notiks PSMVM Zoom platformā, links uz lekciju tiks nosūtīts katram dalībniekam individuāli.

Projekta vadītāja:

PSMVM pētniece Vineta Blitsone, E: vineta.blitsone@mvm.lv

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?