Atpakaļ

mazo cilvēku LIELIE jautājumi

Palīdzi tapt Bērnu muzejam!

08.10.2023. - 21.11.2023.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs kopā ar Veselības ministriju ir uzsācis darbu pie Bērnu muzeja kā mūsdienīga veselības pratības centra skolu jaunatnei izveides. Jaunais muzejs atradīsies esošā muzeja rekonstruētajā piebūvē Ukrainas neatkarības ielā 1, Rīgā un durvis vērs 2024. gada nogalē. Bērnu muzeja ekspozīcija “Viens vesels” stāstīs par veselību kā cilvēkus un ekosistēmas vienojošu lielumu. 

Jaunajā ekspozīcijā līdztekus zinātnei un nākotnes tehnoloģijām nozīmīga loma būs ierādīta arī empātijai. Reaģējot uz mūsdienu sabiedrības izaicinājumiem, Bērnu muzejs tiks veidots kā veselības pratības centrs skolu jaunatnei, tādējādi veicinot sabiedrības ilgtspēju. Medicīnas vēstures muzeja direktors K. Vanags uzsver: 

“Domājot par paaudzi, kura dzīvos klimata izmaiņu pārveidotā pasaulē, muzejs vēlas radīt vietu, kurā bērni, viņu vecāki un skolu pedagogi var runāt par rūpēm kā ilgstspējīgas sabiedrības pamatu, vairot veselības pratību un apgūt iekļāvības principus.” 

Šī projekta īstenošanai Muzejs, sadarbojoties ar Veselības ministriju, ir noslēdzis līgumu par piebūves rekonstrukcijas darbiem 650 317 EUR apmērā. Bērnu muzeja izbūvei atbalstu sniedz arī Medicīnas muzeja atbalsta fonda biedrība, piesaistot AS “Swedbank” ziedojumu, kas sedz arhitektūras projekta izstrādei nepieciešamos izdevumus. Arhitektūras projektu ir izstrādājusi arhitektes Brigitas Bulas komanda, savukārt būvdarbi tiks uzsākti 2024. gada sākumā. Paralēli notiek darbs pie Bērnu muzeja ekspozīcijas satura izstrādes un tās realizācijai nepieciešamā finansējuma piesaistes. 

Pasaulē netrūkst bērnu muzeju, kurus ir veidojuši pieaugušie, tādēļ Medicīnas vēstures muzejs talkā pie satura izstrādes aicina arī bērnus, organizējot bērnu jautājumu vākšanas kampaņu un izstrādājot ceļojošu bērnu ekspozīcijas prototipu skolu klasēm

Partneri:

Veselības ministrija

Skola "Domdaris"

Apvienība "Kolektīvs"

Medicīnas muzeja atbalsta fonda biedrība

Atbalstītāji:

AS "Swedbank"

Informatīvie atbalstītāji:

AS "Delfi"

AS "Diena"

White Label

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?