Atpakaļ

Iedvesmojies veselīgam dzīvesveidam

Mūra žoga gleznojumi

01.09.2021. - 31.12.2022.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja teritoriju ieskaujošais mūra žogs, pateicoties māksliniekiem Grietai Butjankovai un Aleksejam Beļeckim ieguva jaunu elpu – caur vēsturiskiem veselības veicināšanas rīkiem un paņēmieniem ir iedzīvināta ideja par aktīviem un veselīgiem pilsētniekiem. 

Muzeja mūra žoga gleznojums ir mākslinieku stāsts par veselīga gara uzturēšanu ikdienā. Tas ir stāsts, kas runā par aktīvu dzīvesveidu pilsētā, uzsverot, veselību kā kompleksu kultūrsociālo lielumu, kurā būtiska vieta ir ne tikai mediķiem vai politiķiem, bet arī personīgajai līdzatbildībai un sabiedriskajam dialogam.

Muzejs atrodas daudzu aktīvu pilsētnieku maršrutā – vai gala mērķis būtu pastaiga vai vingrošana parkā, vai skrējiens pa Rīgas ielām. Mūra gleznojumam darba autori izvēlējās iedvesmoties no apkārtējās muzeja vides un krājuma kolekcijas. Uz mūra redzamie vizuālie tēli un motīvi, ir tiešas atsauces uz muzeja krājuma fotogrāfijām, grāmatām, priekšmetiem un citām laika liecībām, kas stāsta par fiziskās labbūtības nozīmi. 

Iepazīsties ar gleznojumu iedvesmas attēliem, to vēsturi un veselības veicināšanas paņēmieniem te.

 

Par māksliniekiem:

Grieta Butjankova ir grafiķe, gleznotāja, tetovēšanas māksliniece un murāliste. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā.

Aleksejs Beļeckis – gleznotājs, grafiķis un mākslas kurators. Izglītību ieguvis Latvijas Kristīgās akadēmijas mākslas nodaļā un zināšanas papildinājis Latvijas Mākslas akadēmijā.

Projekts tapis Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros, ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālo atbalstu un sadarbībā ar Medicīnas muzeja atbalsta fonda biedrību.

Fotogrāfs: Aleksejs Beļeckis

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?