Programmas muzejā

Muzeja programmas aizraujoši izglītojošā veidā atklāj bērniem un pieaugušajiem medicīnas un farmācijas pasauli dažādos laikmetos, kā arī sniedz praktiskus padomus veselīgа dzīvesveida izkopšanai.


Galda spēle IMUNO

Spēles gaitā pārstāvot imunitāti (IMUNO) vai patogēnus (PATO) spēlētāji apgūst spēles laukumu, ar saviem lauciņiem ieņemot spēles teritoriju. Uzvar tas, kurš ieņēmis iespējami lielāku teritoriju un stratēģiski veiksmīgāk vācis punktus, izvēloties vērtīgākus spēles lauciņus. Spēles gaitā būs gan ieguvumi un zaudējumi, gan pārsteigumi – gluži kā ikdienā.

Vecums: no 7 gadiem

Spēlētāju skaits: 2–6
Spēles ilgums: 25–40 min.
Spēles sagatavošana: 15–25 min.
Nepieciešams: printeris, šķēres, līme un līmlente

Lejupielādē spēles failus te:
Spēles IMUNO krāsainā versija
Spēles noteikumi
Spēle IMUNO
Aploksne spēles uzglabāšanai

Spēles IMUNO melnbaltā versija

Lai spēle taptu vēl labāka, atstāj savu komentāru par spēli šeit!

Dalies ar spēles gaitu un piedzīvoto sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #spēleIMUNO

Galda spēle IMUNO ir izstrādāta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr 9.2.4.1/16/I/001 “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros. Spēle veidota Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejam sadarbojoties ar SIA “Kolektīvs”.

Vm Esf Lv Korigets

Mvm—imuno—macies

Maskas medicīnā

Kādus noslēpumus glabā ārstu un dziednieku maskas? Vai tās pasargāja pacientu, pašu ārstu, vai ir pildījušas citas neiedomājamas funkcijas? No kā, valkājot maskas, sevi pasargāja ārsti laikā, kad mikrobi vēl nebija atklāti? Kopā ar bērniem tiks meklētas atbildes uz šiem un citiem jautājumiem tiešsaistes nodarbībā “Maskas medicīnā”, iezīmējot zinātnes lomu medicīnas vēsturē un atbildot uz jautājumu, kāpēc maska ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Kopā ar skolēniem tiek pārrunātas tādas tēmas kā sabiedrība, vēsture, medicīna, dažādu kultūru īpatnības. Nodarbības beigās paredzēts praktiskais darbs – kopīgi tiks pagatavotas pašdarinātas maskas.

Attālinātā mācīšanās aktivitāte tiks nodrošināta Zoom platformā, tāpēc nepieciešams pārliecināties, ka bērniem ir pieejama kamera un mikrofons kvalitatīvai līdzdalībai iesaistošajās aktivitātēs. Piedāvājums ir iekļauts kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”.

Mērķauditorija: 1.–6. klases skolēni Lejuplādēt mācību materiālus

Nodarbības ilgums: 1h
Nepieciešamie materiāli praktiskajam uzdevumam: marles audums 100 x 50 cm, vate un šķēres
Norēķinu kārtībā: pirmsapmaksa
Nodarbības maksa: 25 EUR
Maksimālais dalībnieku skaits vienai nodarbībai: 20 cilvēki
Aktivitātes valoda: latviešu, krievu
Pieteikšanās: nikola.rodionova@mvm.gov.lv

Artboard 1

Trakā profesora pirmie soļi ķīmijā

Ar Muzeja ekspozīcijas priekšmetu un aizraujošu eksperimentu palīdzību veicināsim skolēnos interesi par ķīmiju un tās lomu farmācijas attīstībā. Ar starpdisciplināri orientētu stāstu bagātināsim jauniešu zināšanas medicīnas vēsturē, ķīmijā un tautas dziedniecībā, kā arī attīstīsim radošo domāšanu.

Mērķauditorija: 7.–12. klases skolēni

Nodarbības ilgums: 1h
Nepieciešamie materiāli: viedtālrunis ar interneta pieslēgumu
Norēķinu kārtība: pirmsapmaksa
Nodarbības maksa: 25 EUR
Maksimālais dalībnieku skaits vienai nodarbībai: 30 cilvēki
Aktivitātes valoda: latviešu, angļu
Pieteikšanās: elvigs.kabucis@mvm.gov.lv

Trakais Profesors Copy

Alķīmiķa noslēpumus atklājot

Cik sen esi kopā ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem apmeklējis muzeju un tuvplānā ieraudzījis kaut ko unikālu, lai, kopīgi pajokojot, to izzinātu? Farmācijas muzejs lielākiem un mazākiem kolektīviem piedāvā neformālā gaisotnē doties ceļojumā pagātnē, kura laikā iespējams iepazīt farmācijas vēstures nianses, sākot ar eksperimentālo augu vākšanu līdz mūsdienīgai aptiekāra asistenta istabai. Attālinātā pasākuma laikā viesi varēs izvērtēt, cik liela humora izjuta piemita alķīmiķiem un vai viņi tiešām nodarbojās ar burvestībām, kā arī atklāt vairākus noslēpumus, piemēram, kas ir alķīmiķu lielākā profesionālā neveiksme. Pasākums noritēs Zoom platformā un viesu modrība tiks uzturēta ar sarunām https://pollev.com/thegift077 vietnē, kuru ieteicams atvērt telefonā pirms nodarbības. Konkrētajā vietnē nav nepieciešama reģistrācija, tikai labs garastāvoklis, interneta pieslēgums, uzlādēts telefons un datorekrāns, aizraujošai un izzinošai kopā būšanai.

Mērķauditorija: pieaugušie

Nodarbības ilgums: 1h
Norēķinu kārtībā: pirmsapmaksa
Nodarbības maksa: 30 EUR
Maksimālais dalībnieku skaits vienai nodarbībai: 25 cilvēki
Aktivitātes valoda: latviešu
Pieteikšanās: elvigs.kabucis@mvm.gov.lv 

Alkimikis Cover 1