Programmas muzejā

Muzeja programmas aizraujoši izglītojošā veidā atklāj bērniem un pieaugušajiem medicīnas un farmācijas pasauli dažādos laikmetos, kā arī sniedz praktiskus padomus veselīgа dzīvesveida izkopšanai.


Viduslaiku pilsēta un pilsētnieki

Rosināsim skolēnus iejusties viduslaiku pilsētnieku dzīvē, stāstot par noteikumiem un aizliegumiem, kas regulēja viņu ikdienu, kā arī par bargajiem sodiem un ķirurģiskām manipulācijām bez anestēzijas, kas veidoja tālaika realitāti. Noskaidrosim populārākās ārstēšanas metodes, kas mūsdienās izraisa izbrīnu, vieglu smīnu vai pat riebumu. Runāsim arī par slimību un karu postošo ietekmi uz cilvēku psihisko un fizisko veselību. Zināšanu nostiprināšanai piedāvāsim izpildīt uzdevumus tepat muzejā vai vēlāk skolā.

Mērķauditorija: 7. klases skolēni

Nodarbības ilgums: 1h
Norēķinu kārtībā: pirmsapmaksa
Nodarbības maksa: 25 EUR
Maksimālais dalībnieku skaits vienai nodarbībai: 20 cilvēki
Aktivitātes valoda: latviešu, krievu
Pieteikšanās: nikola.rodionova@mvm.gov.lv

Img 3599

Maskas medicīnā

Kādus noslēpumus glabā ārstu un dziednieku maskas? Vai tās pasargāja pacientu, pašu ārstu, vai ir pildījušas citas neiedomājamas funkcijas? No kā, valkājot maskas, sevi pasargāja ārsti laikā, kad mikrobi vēl nebija atklāti? Kopā ar bērniem tiks meklētas atbildes uz šiem un citiem jautājumiem tiešsaistes nodarbībā “Maskas medicīnā”, iezīmējot zinātnes lomu medicīnas vēsturē un atbildot uz jautājumu, kāpēc maska ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Kopā ar skolēniem tiek pārrunātas tādas tēmas kā sabiedrība, vēsture, medicīna, dažādu kultūru īpatnības. Nodarbības beigās paredzēts praktiskais darbs – kopīgi tiks pagatavotas pašdarinātas maskas.

Attālinātā mācīšanās aktivitāte tiks nodrošināta Zoom platformā, tāpēc nepieciešams pārliecināties, ka bērniem ir pieejama kamera un mikrofons kvalitatīvai līdzdalībai iesaistošajās aktivitātēs. Piedāvājums ir iekļauts kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”.

Mērķauditorija: 1.–6. klases skolēni Lejuplādēt mācību materiālus

Nodarbības ilgums: 1h
Nepieciešamie materiāli praktiskajam uzdevumam: marles audums 100 x 50 cm, vate un šķēres
Norēķinu kārtībā: pirmsapmaksa
Nodarbības maksa: 25 EUR
Maksimālais dalībnieku skaits vienai nodarbībai: 20 cilvēki
Aktivitātes valoda: latviešu, krievu
Pieteikšanās: nikola.rodionova@mvm.gov.lv

Artboard 1

Alķīmiķa noslēpumus atklājot

Cik sen esi kopā ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem apmeklējis muzeju un tuvplānā ieraudzījis kaut ko unikālu, lai, kopīgi pajokojot, to izzinātu? Farmācijas muzejs lielākiem un mazākiem kolektīviem piedāvā neformālā gaisotnē doties ceļojumā pagātnē, kura laikā iespējams iepazīt farmācijas vēstures nianses, sākot ar eksperimentālo augu vākšanu līdz mūsdienīgai aptiekāra asistenta istabai. Attālinātā pasākuma laikā viesi varēs izvērtēt, cik liela humora izjuta piemita alķīmiķiem un vai viņi tiešām nodarbojās ar burvestībām, kā arī atklāt vairākus noslēpumus, piemēram, kas ir alķīmiķu lielākā profesionālā neveiksme. Pasākums noritēs Zoom platformā un viesu modrība tiks uzturēta ar sarunām https://pollev.com/thegift077 vietnē, kuru ieteicams atvērt telefonā pirms nodarbības. Konkrētajā vietnē nav nepieciešama reģistrācija, tikai labs garastāvoklis, interneta pieslēgums, uzlādēts telefons un datorekrāns, aizraujošai un izzinošai kopā būšanai.

Mērķauditorija: pieaugušie

Nodarbības ilgums: 1h
Norēķinu kārtībā: pirmsapmaksa
Nodarbības maksa: 50 EUR
Maksimālais dalībnieku skaits vienai nodarbībai: 25 cilvēki
Aktivitātes valoda: latviešu
Pieteikšanās: elvigs.kabucis@mvm.gov.lv 

Alkimikis Cover 1

Trakā profesora pirmie soļi Farmācijas muzejā

Farmācijas muzejs piedāvā aizraujošā veidā skolēnos radīt interesi par ķīmiju, farmāciju un alķīmijas pirmsākumiem. Attālinātās nodarbības laikā skolēni tiek iepazīstināti ar muzeja ekspozīcijas tuvplāniem, piemēram, farmācijas trauku ar uzrakstu latīņu valodā “Pūķa asinis” vai ar lāča nagu. Skolēni uzzinās arī to, cik laba humora izjūta piemīt iepriekšējo gadsimtu farmaceitiem, kā arī varēs ielūkoties senajās mājas “aptieciņās”. Atraktīvo nodarbības vadītāja stāstījumu papildina jautājumi, kas palīdzēs uzturēt aktivitātes dalībniekos modrību, darbinās radošo domāšanu un palīdzēs iegūt jaunas zināšanas vēsturē, ķīmijā un tautas dziedniecībā. Attālinātā mācīšanās aktivitāte tiks nodrošināta Zoom platformā, tāpēc nepieciešams pārliecināties, ka skolēniem ir pieejama kamera un mikrofons kvalitatīvai līdzdalībai iesaistošajās aktivitātēs, kā arī mobilais telefons ar piekļuvi internetam (vēlams atvērt internetlapu https://pollev.com/thegift077 pirms nodarbības).

Mērķauditorija: 7.–12. klases skolēni

Nodarbības ilgums: 1h
Norēķinu kārtībā: pirmsapmaksa
Nodarbības maksa: 25 EUR
Maksimālais dalībnieku skaits vienai nodarbībai: 25 cilvēki
Aktivitātes valoda: latviešu
Pieteikšanās: elvigs.kabucis@mvm.gov.lv

Nodarbiba Alkimija